پسورد گذاری روی فایلهای اکسس

هنگامی که می خواهید از دسترسی غیر مجاز به پایگاه داده جلوگیری کنید ، برای پایگاه داده رمز قرار دهید. اگر رمز عبور یک پایگاه داده رمزگذاری شده را می دانید ، می توانید پایگاه داده را رمزگشایی کرده و رمز آن را نیز حذف کنید. در این مقاله نحوه رمزگذاری بانک اطلاعاتی با استفاده از رمزعبور پایگاه داده و نحوه رمزگشایی بانک اطلاعاتی و حذف رمز عبور آن توضیح داده شده است.

در نسخه های اولیه دسترسی ، می توانید با استفاده از یک ویژگی به نام امنیت سطح کاربر ، حساب های کاربری و رمزهای عبور ایجاد کنید. این موضوع درباره پایگاه های داده با پسوند .accdb در دسترس نیست.

فراموش نکنید که اگر یک دیتابیس را رمزگذاری کرده و پسورد خود را گم کنید ، نمی توانید از بانک اطلاعات استفاده کنید. اگر رمز ورود را بلد نیستید ، نمی توانید رمزعبور آن را حذف کنید.

مراحل رمزگذاری

 1. بانک اطلاعات را در حالت اختصاصی باز کنید.

  چگونه می توانم یک پایگاه داده را در حالت اختصاصی باز کنم؟

  1. در برگه File ، گزینه Open را بزنید. 

  2. در کادر محاوره ای Open ، پرونده ای را که می خواهید باز کنید مرور کنید و سپس پرونده را انتخاب کنید.

  3. بر روی فلش کنار دکمه Open کلیک کرده و سپس بر روی Open Exclusive کلیک کنید . شکل زیر منو را نشان می دهد.

 2. در برگه File ، بر روی Info (اطلاعات) کلیک کرده و سپس روی رمزگذاری با رمز کلیک کنید. تنظیم رمز عبور پایگاه داده کادر محاوره ای ظاهر می شود.
 3. رمزعبور خود را در جعبه رمز عبور تایپ کنید ، دوباره آن را در کادر تأیید تایپ کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید.

برای آموزش بهتر مراحل را مانند تصویر زیر دنبال کنید.

رمزگذاری اکسس

در ادامه و با زدن گزینه Open Exclusive فایل مورد نظر باز شده که بایستی به تب File رفته و گزینه Info را انتخاب نمایید. در ستون سمت راست بر روی گزینه Encrypt with Password کلیک کنید و رمز خود را وارد نموده و سپس مجدد تایید کنید. با اینکار فایل اکسس شما رمزگذاری شده و پس از هر با باز شدن پنجره ای ظاهر شده و از شما درخواست رمز خواهد کرد. مراحل به صورت تصویری و گام گام در ادامه آورده شده است.

رمزگذاری فایل اکسس