سفارشی کردن منو اکسل

شما میتوانید منو های اکسل (همان Ribbon) را ویرایش کنید به این صورت که موردی را حذف اضافه یا زیرگروهی را ایجاد و یا ویرایش نمایید. برای مشاهده نحوه انجام این کار با ما در کیانپردازش همراه باشید. در ابتدا بهتر است تا منوها را مشاهده کنید تا بدانیم چه منوهایی جهت ویرایش وجود دارد. به تصویر زیر نگاه کنید.

ریبون اکسل

شماره 1: ریبون استارت یا Quick Access هست.

شماره 2: ریبون تب ها

شماره 3: ریبون بار یا گروه یا گروه منو و ... چون خیلی اسم برای این قسمت هست.

نوار یا ریبون شماره 1 برای دسترسی سریع به یکسری آیتم ها هست که به صورت پیشفرض، ذخیره، رفتن به فرمان قبل و رفتن به فرمان بعد هست. امکان ویرایش این منو از طریق کلیک  بر روی فلش کوچک انتهای منو ممکن است. برای ویرایش مطابق شکل زیر عمل نمایید.

quick access

چنانچه آیتم مورد نظر در بین لیست بالا نبود گزینه که با A مشخص شده را انتخاب نموده در این صورت پنجره ای زیر نمایش داده خواهد شد.

Quick access

در پنجره بالا، آیتم مورد نظر را از لیست سمت چپ (B) انتخاب کرده و سپس کلید Add را از بخش (C) بزنید تا مورد انتخابی به لیست (D) اضافه شود. در این صورت پس از زدن کلید OK لیست شما به روز شده و آیتم انتخابی به لیست شما (Quick Access) اضافه خواهد شد. چنانچه در لیست B آیتم مورد نظر خود را نیافتید از گزینه A استفاده کنید. لیست باکس A دسته بندی های مختلفی را نشان میدهد که با انتخاب هر کدام از آنها، آیتم های B تغییر خواهد کرد.

ترتیب نمایش در Quick Access را میتوانید از لیست D ویرایش کنید. برای اینکار آیتمی را از D انتخاب کرده و سپس از کلیدهای E جهت جابجایی آن استفاده کنید. آیتم ها از بالا به پایین به ترتیب از چپ به راست نمایش داده خواهد شد.